Braddock - 2007-11-26 18:57:37

W związku z tym, że czasem każdemu z nas na manewrach zdarza się, że w lufie repliki zatną się kulki, co niestety bywa dość kłopotliwe, jeśli nie mamy dołączonego do naszej repliki wyciora a z reguły go nie mamy, bo jest długim prostym kawałkiem plastiku, którego nie ma po prostu gdzie włożyć postanowiłem pomyśleć jak można by w domowych warunkach stworzyć wycior do naszej repliki, który można by wszędzie ze sobą zabrać.





Oto, co można w tej kwestii zrobić:

http://bunkerexplorers.e-zab.pl/tut_wycior/tut_wycior001.jpg


Kupujemy lub odcinamy (jeśli mamy) kawałek kabla koncentrycznego (antenowego-TVsat lub naziemna) długość większą o około 18cm od długości całkowitej naszej lufy w moim przypadku to 75 cm kabla (lufa M15/M16 rifle = około 56cm+18cm)

http://bunkerexplorers.e-zab.pl/tut_wycior/tut_wycior003.jpg

Następnie cały odcinek pozbawiamy kołnierza i ekranu (folia aluminiowa/splot drutu) na tym etapie pozostawiając jedynie dość miękki rdzeń wraz z drutem w środku.

http://bunkerexplorers.e-zab.pl/tut_wycior/tut_wycior004.jpg

Z kabla, który pozostał odcinamy około 4cm rdzenia (można to zrobić nożykiem do tapet) starając się nie przeciąć drutu wewnątrz rdzenia, który wyciągamy szczypcami pozostawiając w środku jedynie około 15cm drutu.

http://bunkerexplorers.e-zab.pl/tut_wycior/tut_wycior005.jpg

Z odcinka który jest nieosłonięty formujemy szczypcami oczko, które lutujemy tak by nie było na nim żadnych zadziorów (w razie potrzeby wygładzić pilnikiem lub papierem ściernym).

http://bunkerexplorers.e-zab.pl/tut_wycior/tut_wycior007.jpg

Następnie zaciskamy izolacją termokurczliwą łączenie drucianego oczka z rdzeniem PCV.

http://bunkerexplorers.e-zab.pl/tut_wycior/tut_wycior008.jpg

To samo robimy na drugim końcu wyciora oraz dla bezpieczeństwa repliki oznaczamy w ten sposób maksymalną głębokość, na którą można wsunąć wycior do wnętrza lufy.

http://bunkerexplorers.e-zab.pl/tut_wycior/tut_wycior009.jpg
http://bunkerexplorers.e-zab.pl/tut_wycior/tut_wycior010.jpg

W ten oto sposób uzyskaliśmy elastyczny wycior z jednym końcem, którym można przepchać zablokowane kulki oraz drugim gdzie po włożeniu kawałka bawełnianej szmatki można przepolerować zabrudzoną lufę naszej repliki i który można schować w kieszeni munduru.

http://bunkerexplorers.e-zab.pl/tut_wycior/tut_wycior011.jpg

Koszt wykonania takiego wyciora to około 30 minut pracy i jakieś 2zł kosztów za materiały.

Przypominam, że lufę repliki należy czyścić ostrożnie z hop-up ustawionym na 0.


Materiał zamieszczony w tym artykule ma charakter szkoleniowy, autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowe wykonanie opisanego w nim wyposażenia oraz niewłaściwego jego użycia!!!

adide.info.pl